Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Opravné zkoušky a přerušení zkoušek

24. března 2007 v 18:53 | arwen shadowrax |  Koně všeobecně
Opravné zkoušky
- Jezdec, který neuspěje u zkoušek jak z praktické, tak i teoretické části opakuje celou zkoušku nejdříve za 6 měsíců.
- Jezdec, který neuspěje při zkouškách v praktické části (drezůra nebo parkur nebo obojí) opakuje celou praktickou část nejdříve za 6 měsíců.
- Jezdec, který neuspěl v teoretické části (testu) opakuje zkoušku jen z teorie, nejdříve však za 1 měsíc. Není povinno se na tuto opravnou zkoušku dostavit v jezdeckém oblečení.
Přerušení zkoušek
- V mimořádném případě může komise ze závažných důvodů jezdce ze zkoušek vyloučit (nenechat jej dokončit)
- Pořadatelé zkoušek ze zápisného ke zkouškám uhradí zkušební komisaře (500 ,- Kč/den pro každého) včetně cestovného a stravného a provede vyúčtování ČJF. Ostatní náklady na zkoušející nese vysílající složka.
Hodnocení ZZVJ
* V drezúře jsou hodnoceni uchazeči v základních chodech - krok, klus, cval, pracovní chody, kruhy a zastavení. Základním hodnocením je sed a vliv jezdce.
* Ve skoku na parkuru je základním kriteriem hodnocení - balanc, styl, rytmus a tempo. ( Pro hodnocení se nepoužívají skoková pravidla jezdeckého sportu.)
* V teoretické zkoušce základní znalosti formou testu - min. 28 správných odpovědí = splnil.
* Jednotlivé části jsou hodnoceny výrokem komise - splnil/nesplnil. Pro hodnocení praktických částí zkoušky nejsou uplatňována pravidla ustanovení pravidel jezdec. sportu.
* Na závěr zkoušek proběhne vyhodnocení uchazečů. Po ukončení zkoušek vypracuje komise "Protokol o zkouškách" pro příslušný oblastní výbor a sekretariátu ČJF. Na jeho základě bude účastníkům zkoušek, kteří splnili vydána "Licence jezdce"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama