Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Červenec 2007

Závody Arkáda a Brusinka

28. července 2007 v 11:50 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Dne 14.7. 2007 se v JK Vaněček pořádaly závody. Já jsem si odskočila z Kácova, kde jsem byla na prázdninách s Wendy a účastnila se závodů na Arkádě (parkur 60 cm). Před závodem jsem vůbec netrénovala, proto mě konečný výsledek vůbec nepřekvapil .
Sestra jela na Brusince (parkur 50 cm). Vlastně to byly jejich poslední závody, protože Míša na 110 centimetrové poničce už nemůže jezdit. Závod dokončily s počtem 6 trestných bodů, což na jejich společné zkušenosti nebylo vůbec špatné.

Při prohlídce parkuru jsem si s kobylkou raději žádný skok nevyzkoušela, protože byla hodně nervózní a caplovala na místě, jakoby se měla účastnit dostihů. Když začal samotný závod, v klidu jsem najela na první skok. Arkáda se trochu kroutila a valila to opět svým tempem tryskomyše, ale dalo se to zvládnout. Druhý skok také dobrý, ale třetí se jí nějak nezdál a dala mi to jasně najevo odmítnutím poslušnosti. Bičíkem jsem jí jemně naznačila, že takhle to nepůjde. Najely jsme skok znovu a Arkáda ho uraženě rozbourala předníma nohama, jakoby říkala: "Co si to dovoluješ sahat na mě tím ohavným nástrojem." Dál jsme pokračovaly bez větších obtíží. Parkur jsme dokončily se 7 trestnými body.
No, na to, že bylo vedro, kobylka březí (ve druhém měsíci - až do 6. se může bez problémů jezdit) a vůbec jsme tento rok netrénovaly, dopadlo to celkem dobře.
Tady máte fotky mě a Arkády. Foto je od Romči Müllera, já se ze snímků vyřízla, protože chcete hlavně vidět koně, ne? ;o)))

První závody Wendy a několikáté závody Brusinky

23. července 2007 v 16:49 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Dne 7. 10. 2006 se konaly závody, které pořádal tým Rangers.
Těch jsem se účastnila i já se svojí kobylkou Wendy a ségra na Brusince.
V kategorii "Nejkrásnější pony" skončila Brusinka 4. Hlasovalo se pro některé možná trošku nešťastným způsobem a to tak, že se chodilo ke stánku rozhodčích a říkalo se pro koho chce kdo hlasovat. Rozhodčí pak udělal k danému jménu koně čárku. Takže když měl s sebou někdo např. 20 známých, tak šli zákonitě hlasovat pro jeho koně. Zvítězil tedy spíše ten, kdo měl nejvíce přátel na závodišti...
Wendy se účastnila podobné kategorie - "Nejkrásnější kůň" mezi prvními třemi se však neumístila.
Pak jsme musely čekat nejméně 2 hodiny, než na nás příjde řáda v další soutěži a to parkur 40 - 50 cm pro začínající koně a jezdce. Wendy mezi tím zmohla nuda a špatná nálada, a tak se mnou začala rotovat kolem opracoviště, jakoby do ní vjel blesk. Nechtěla nic skočit a při prohlídce parkuru jsem měla dojem, že ani neodstartujem...
Musela jsem jí tedy zaměstnat. Klusaly jsme asi 10 minut kolem opracoviště. Pak, když se trochu unavila si konečně dala říct a zklidnila se. Jakmile na nás přišla řada, vešly jsme na kolbiště a začaly překonávat překážky. Klisna šla s chutí 1., 2., 3. až 6. překážku, na které naše společné úsilí bohužel skončilo. Tento dvojskok s číslem 6 B byl opravdu nevzhledný a celkem i těžký na překonání. Stál blízko 6A a méně zkušený kůň nevěděl, jestli to skočit celé nebo postupně. Nebyly jsme tedy jediné, pro koho v tomtou úseku parkur skončil.
Na Wendy jsem ale hrdá, protože to byly její premiérové závody. První parkurový trénink v jejím životě jsme spolu měly teprve týden před závody (blázni! ). Proto si myslím, že to nebyl až tak špatný výkon.
Brusinka skončila obdobně. Ne, že by se jí skok 6B také nelíbil, ale došel jí "plyn". Byla z předchozího opracování pěkně utahaná, a tak není divu, že jí došly síly.
Tento den rozhodně nepovažuji za ztrátu času, ale právě naopak. Prohloubil se vztah s našimi koňmi a zase jsme dostaly nové zkušenosti, které se nám určitě budou v budoucnu hodit.
Mimo to jsem se zde setkala i se svojí bývalou trenérkou a trenérem, kteří nám Wendy pomáhali obsednout. Bylo to setkání nejméně po roce. Oba kobylku chválili, jak vyrostla, zesílila a nasvalila, což mě samozřejmě moc potěšilo...:o)

XIV. Národní přehlídka koní plemene SHAGYA ARAB

23. července 2007 v 16:46 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Dne 26. 8. 2006 v JK Poděbrady proběhla XIV. Národní přehlídka koní plemen Shagya - arab.
Koně hodnotili 3 porotci - zástupci Národného žrebčína š. p. v Topolčiankách:
Ing. Michal Horný, Ph. D. - ředitel
Ing. Emil Kovalčík, Ph.D.
Ing. Juraj Kovalčík.
Všichni koně dostali hodnocení od 0 do 10 za typ, hlavu, krk, stavbu těla, končetiny, krok a klus. Předvádělo se na písčitém povrchu v předváděcím trojúhelníku. Vodiči se svým koněm nejprve zastavili u rozhodčích, kde byli vyfotografováni a ohodnoceni. Poté šli krokem a na pokyn rozhodčích klusem. Někteří hřebci či klisny byli natolik vychovaní, že na povel samy zatáčeli, jiní nebyli schopni běžet v plynulém klusu aniž by se stavěli na zadní či vyhazovali.
Této soutěže jsem se účastnila i já se svojí kobylkou Wendy.
Byly jsme zařazeny do kategorie mladé klisny - 4 leté, ve které bylo dalších 8 opravdu krásných klisen. Po vyhodnocení této kategorie jsme se umístily na 2. místě s 58, 67 body, (opět po klisně tentokrát jediné od hraběte Lobkowicz) ;o). Vítězná klisna, která byla před námi měla 61, 33, což je jen o necelé 3 body více. Pak následoval šampionát, kterého se účastnilo 8 klisen ze všech kategorií, které se umístily na 1. - 2. místě. Rozhodčí zde měli opravdu těžký úkol. Zvolit jen dvě nejkrásnější bez bodování nebylo nic lehkého. Proto si zvolili vylučovací metodu. Z předváděcího trojúhelníku vykázali 4 klisny, mezi kterými naštěstí nebyla ta moje. Pak nám řekli, abychom klusali. Běželi jsme celá 3 kola bez zastavení, což bylo pro vodiče opravdu velmi namáhavé. Na to z předvadiště vykázali další 2 klisny. Mezi nimi jsem již byla já, ale vůbec mi to nevadilo. Měla jsem totiž velkou radost z celkového umístění a z nádherného pohárku s kokardou.
Celý den se opravdu povedl. Wendy na rozdíl od jiných nastoupila napoprvé do přepravníku a po celou dobu soutěže i mimo ní se chovala přímo vzorně.
Bodování Wendy:
Rozhodčí A B C
Typ: 9, 10, 8
Hlava: 8, 9, 8
Krk: 9, 9, 7
St. těla: 9, 10, 8
Končetiny: 8, 8, 7
Krok: 9, 9, 8
Klus: 8, 8, 7
Celkem bodů: 58, 67
Fotky z výstavy by Věra Marková (c), já je jen trochu ořízla...nemusím být všude vidět ;o)

XIII. Národní přehlídka koní plemene SHAGYA ARAB

23. července 2007 v 16:41 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Opět jsme se přihlásili na výstavu a jeli tentokrát 6.8.2005 do Slatiňan. I tentokrát jsme se umístili na 4. místě (znovu po koních od hraběte Lobkowicz) ;o)
Toto byla zatím organizačně nejhorší výstava, na které jsme byli! Povrch byl upraven tak, že tam předvádějící div neupadli, jeden kůň si dokonce roztrhl nohu o větev, která tam neměla vůbec co dělat! Okolí pěkné, ale jak říkám...ta organizace! :o(

XII. Národní přehlídka koní plemene SHAGYA ARAB

23. července 2007 v 16:19 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Po loňském úspěchu jsme se rozhodli na tuto přehlídku, která se konala dne 14.8.2004 v Kladrubech nad Labem opět jet a obhájit vítězství. To se nám ale nepovedlo. Tentokrát jsme se umístili na 4. místě (po koních od hraběte Lobkowicz) ;o)
Ale to vůbec nevadí, "bramborová" medaile také není špatná ;o) Nejdůležitější je (alespoň pro mě) pocit, že jste pro úspěch udělali co se dalo, a že kůň se choval po celou dobu slušně a nebořil stan porotců, jako se o to pokoušela jedna z dvouletých klisen, která se přehlídky také účastnila. ;o)

XI. Národní přehlídka koní plemene SHAGYA ARAB

23. července 2007 v 16:04 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Po velkém zvažování jsme se rozhodli, že se tehdy s roční Wendulou této přehlídky zúčastníme. Vydali jsme se tedy do Tlumačova.
Dne 2.8.2003 se tato přehlídka konala. Byli jsme zařazeni do kategorie jednoletých klisen. Účastníků bylo mnoho a tak měla poroto co dělat. V závěrečném rozhodování se ukázalo, že Wendy a klisna Gazal mají stejný počet bodů (nejvyšší mezi ostatními klisnami) a porota se musí na tyto dva koně podívat ještě jednou a určit vítěze. Po pár minutách napětí se rozhodlo, že na první místě je Wendy
a na druhém Gazal!
Toto jsme tedy skutečně nečekali! Radost byla veliká! Získali jsme krásný malovaný džbán s nápisem "1. místo klisny jednoleté" a k tomu krásnou žlutou kokardu.

Byly jsme na prázdninách

22. července 2007 v 20:01 | arwen shadowrax |  °Fotogalerie koně°
Ve dnech 9.-21.07 jsme se s Wendulou vydaly do Kácova ke známým, kteří také chovají koně . Po pár dnech se Wendy začlenila do 11-ti hlavého stáda a spokojeně se s nimi pásla a skotačila. "Zamiloval" se do ní zrzavý valášek Silver. Moc mě potěšilo, když jsem uviděla, jak si vzájemně čistí srst a jsou si stále na blízku. Bylo to opravdu moc fajn ;o)