Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

První závody Wendy a několikáté závody Brusinky

23. července 2007 v 16:49 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Dne 7. 10. 2006 se konaly závody, které pořádal tým Rangers.
Těch jsem se účastnila i já se svojí kobylkou Wendy a ségra na Brusince.
V kategorii "Nejkrásnější pony" skončila Brusinka 4. Hlasovalo se pro některé možná trošku nešťastným způsobem a to tak, že se chodilo ke stánku rozhodčích a říkalo se pro koho chce kdo hlasovat. Rozhodčí pak udělal k danému jménu koně čárku. Takže když měl s sebou někdo např. 20 známých, tak šli zákonitě hlasovat pro jeho koně. Zvítězil tedy spíše ten, kdo měl nejvíce přátel na závodišti...
Wendy se účastnila podobné kategorie - "Nejkrásnější kůň" mezi prvními třemi se však neumístila.
Pak jsme musely čekat nejméně 2 hodiny, než na nás příjde řáda v další soutěži a to parkur 40 - 50 cm pro začínající koně a jezdce. Wendy mezi tím zmohla nuda a špatná nálada, a tak se mnou začala rotovat kolem opracoviště, jakoby do ní vjel blesk. Nechtěla nic skočit a při prohlídce parkuru jsem měla dojem, že ani neodstartujem...
Musela jsem jí tedy zaměstnat. Klusaly jsme asi 10 minut kolem opracoviště. Pak, když se trochu unavila si konečně dala říct a zklidnila se. Jakmile na nás přišla řada, vešly jsme na kolbiště a začaly překonávat překážky. Klisna šla s chutí 1., 2., 3. až 6. překážku, na které naše společné úsilí bohužel skončilo. Tento dvojskok s číslem 6 B byl opravdu nevzhledný a celkem i těžký na překonání. Stál blízko 6A a méně zkušený kůň nevěděl, jestli to skočit celé nebo postupně. Nebyly jsme tedy jediné, pro koho v tomtou úseku parkur skončil.
Na Wendy jsem ale hrdá, protože to byly její premiérové závody. První parkurový trénink v jejím životě jsme spolu měly teprve týden před závody (blázni! ). Proto si myslím, že to nebyl až tak špatný výkon.
Brusinka skončila obdobně. Ne, že by se jí skok 6B také nelíbil, ale došel jí "plyn". Byla z předchozího opracování pěkně utahaná, a tak není divu, že jí došly síly.
Tento den rozhodně nepovažuji za ztrátu času, ale právě naopak. Prohloubil se vztah s našimi koňmi a zase jsme dostaly nové zkušenosti, které se nám určitě budou v budoucnu hodit.
Mimo to jsem se zde setkala i se svojí bývalou trenérkou a trenérem, kteří nám Wendy pomáhali obsednout. Bylo to setkání nejméně po roce. Oba kobylku chválili, jak vyrostla, zesílila a nasvalila, což mě samozřejmě moc potěšilo...:o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který styl ježdění upřednostňujete?

Anglický styl
Westernový

Aktuální články

Reklama