Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

XIV. Národní přehlídka koní plemene SHAGYA ARAB

23. července 2007 v 16:46 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Dne 26. 8. 2006 v JK Poděbrady proběhla XIV. Národní přehlídka koní plemen Shagya - arab.
Koně hodnotili 3 porotci - zástupci Národného žrebčína š. p. v Topolčiankách:
Ing. Michal Horný, Ph. D. - ředitel
Ing. Emil Kovalčík, Ph.D.
Ing. Juraj Kovalčík.
Všichni koně dostali hodnocení od 0 do 10 za typ, hlavu, krk, stavbu těla, končetiny, krok a klus. Předvádělo se na písčitém povrchu v předváděcím trojúhelníku. Vodiči se svým koněm nejprve zastavili u rozhodčích, kde byli vyfotografováni a ohodnoceni. Poté šli krokem a na pokyn rozhodčích klusem. Někteří hřebci či klisny byli natolik vychovaní, že na povel samy zatáčeli, jiní nebyli schopni běžet v plynulém klusu aniž by se stavěli na zadní či vyhazovali.
Této soutěže jsem se účastnila i já se svojí kobylkou Wendy.
Byly jsme zařazeny do kategorie mladé klisny - 4 leté, ve které bylo dalších 8 opravdu krásných klisen. Po vyhodnocení této kategorie jsme se umístily na 2. místě s 58, 67 body, (opět po klisně tentokrát jediné od hraběte Lobkowicz) ;o). Vítězná klisna, která byla před námi měla 61, 33, což je jen o necelé 3 body více. Pak následoval šampionát, kterého se účastnilo 8 klisen ze všech kategorií, které se umístily na 1. - 2. místě. Rozhodčí zde měli opravdu těžký úkol. Zvolit jen dvě nejkrásnější bez bodování nebylo nic lehkého. Proto si zvolili vylučovací metodu. Z předváděcího trojúhelníku vykázali 4 klisny, mezi kterými naštěstí nebyla ta moje. Pak nám řekli, abychom klusali. Běželi jsme celá 3 kola bez zastavení, což bylo pro vodiče opravdu velmi namáhavé. Na to z předvadiště vykázali další 2 klisny. Mezi nimi jsem již byla já, ale vůbec mi to nevadilo. Měla jsem totiž velkou radost z celkového umístění a z nádherného pohárku s kokardou.
Celý den se opravdu povedl. Wendy na rozdíl od jiných nastoupila napoprvé do přepravníku a po celou dobu soutěže i mimo ní se chovala přímo vzorně.
Bodování Wendy:
Rozhodčí A B C
Typ: 9, 10, 8
Hlava: 8, 9, 8
Krk: 9, 9, 7
St. těla: 9, 10, 8
Končetiny: 8, 8, 7
Krok: 9, 9, 8
Klus: 8, 8, 7
Celkem bodů: 58, 67
Fotky z výstavy by Věra Marková (c), já je jen trochu ořízla...nemusím být všude vidět ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který styl ježdění upřednostňujete?

Anglický styl
Westernový

Aktuální články

Reklama