Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Závody Arkáda a Brusinka

28. července 2007 v 11:50 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Dne 14.7. 2007 se v JK Vaněček pořádaly závody. Já jsem si odskočila z Kácova, kde jsem byla na prázdninách s Wendy a účastnila se závodů na Arkádě (parkur 60 cm). Před závodem jsem vůbec netrénovala, proto mě konečný výsledek vůbec nepřekvapil .
Sestra jela na Brusince (parkur 50 cm). Vlastně to byly jejich poslední závody, protože Míša na 110 centimetrové poničce už nemůže jezdit. Závod dokončily s počtem 6 trestných bodů, což na jejich společné zkušenosti nebylo vůbec špatné.

Při prohlídce parkuru jsem si s kobylkou raději žádný skok nevyzkoušela, protože byla hodně nervózní a caplovala na místě, jakoby se měla účastnit dostihů. Když začal samotný závod, v klidu jsem najela na první skok. Arkáda se trochu kroutila a valila to opět svým tempem tryskomyše, ale dalo se to zvládnout. Druhý skok také dobrý, ale třetí se jí nějak nezdál a dala mi to jasně najevo odmítnutím poslušnosti. Bičíkem jsem jí jemně naznačila, že takhle to nepůjde. Najely jsme skok znovu a Arkáda ho uraženě rozbourala předníma nohama, jakoby říkala: "Co si to dovoluješ sahat na mě tím ohavným nástrojem." Dál jsme pokračovaly bez větších obtíží. Parkur jsme dokončily se 7 trestnými body.
No, na to, že bylo vedro, kobylka březí (ve druhém měsíci - až do 6. se může bez problémů jezdit) a vůbec jsme tento rok netrénovaly, dopadlo to celkem dobře.
Tady máte fotky mě a Arkády. Foto je od Romči Müllera, já se ze snímků vyřízla, protože chcete hlavně vidět koně, ne? ;o)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který styl ježdění upřednostňujete?

Anglický styl
Westernový

Aktuální články

Reklama