Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Monty Roberts

17. února 2008 v 17:13 | arwen shadowrax |  Koně všeobecně
Monty Roberts je člověk, kterého velmi obdivuji. Proto jsem se rozhodla věnovat mu pár řádků na tomto blogu:

Monty Roberts vyrůstal v Salinas v americké Kalifornii a již ve čtyřech letech se začal zúčastňovat jezdeckých soutěží. Jeho dětství však nebylo zrovna pohledem přes růžové brýle. Otec měl na koně zcela odlišný názor a přístup k nim, který by se dnes dal označit za týrání zvířat. Malého hocha to velmi zraňovalo a ve svém srdci tušil, že se s těmito nádhernými bytostmi dá jednat i jinak. Začal tedy s koňmi pracovat tak, aby to jeho otec neviděl. Dostalo se mu nad očekávání dobrých výsledků. Jednoho dne se tedy rozhodl, že otci ukáže, co se mu podařilo a potvrdí tak svoji teorii vlídného zacházení. Ten se mu však jen vysmál. Častokrát ho i za jeho názory bil a tak není divu, že se do sebe Monty uzavřel. S výcvikem koní však neustal.
Za svůj život vycvičil více, než 12000 koní. Mezi nimi jsou i slavní dostiháci, westerňáci a pár drezurních a parkurových koní.
Pokud chcete o jeho životě vědět více, doporučuji přečíst si knížku O koních a lidech. Zde najdete mnoho zajímavých informací nejen o jeho dětství, ale i tom, jak se vůbec proslavil.
Pokud byste měli zájem o jeho rady a typy, doporučuji přečíst si knížku Průvodce nenásilným výcvikem koní. Od věci nejsou ani DVD či kazety, což je velmi dobrý doplněk ke knížce - člověk věci lépe pochopí, když je vidí na vlastní oči.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | 6. března 2008 v 15:05 | Reagovat

máš fakt super blog ale to tírání koní je fakt humus já bych za to zabíjela !!!!!!!!!!!

2 Arwen Shadowrax Arwen Shadowrax | 6. března 2008 v 20:44 | Reagovat

Verča: děkuji moc za pochvalu! Ano, týrání koní je doopravdy hnusná věc! Bohužel se to netýká jen koní, ale i o ostatních zvířat a dokonce i dětí... :o(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama