Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Mé první závody!

17. dubna 2008 v 14:26 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Slíbila jsem Vám přidání dalších článků o závodech. Tak tady jeden je:

6. října 2000 Neveklov. Ano, tak přesně zde se konaly mé první závody. Příprava na ně probíhala dost skromně. 29. září jsem si na Arkádě prvně skočila asi 50 cm skok. O týden později mě vzal majitel stáje trénovat na parkurové kolbiště, no a za týden se konaly závody. Nebýt mamky mé kamarádky, tak bych se jich nejspíše vůbec nezúčastnila. Ale ona nás z jistých důvodů přemluvila, a tak jsme to jely tedy zkusit ;o)
Po příjezdu na místo jsem si šla opracovat na jízdárnu. Bohužel jsme zmeškaly prohlídku parkuru. Nevím, na co jsem zrovna myslela, ale vůbec mi nedocházelo, že absolutně netuším, kudy mám jet :oD Nebýt mamky, která mi celou trasu nastínila, nejspíš bych se pokusila překonat všechny skoky na kolbišti v chaotickém pořadí. :oD
Když jsme přišly na řadu, šlo nám to opravdu hladce! Možná to bylo proto, že u několika skoků stála mamka a s hlasitým "hop" pobízela Arkádu. :oD Nicméně, parkur jsme zajely celkem pěkně a mohly jsme se "pyšnit" sedmým místem z devíti koní! :oD ;o) Velmi mě potěšilo, že hned za námi skončil nádherný hřebec ze stáje, odkud pocházíme. To by ale nebylo to pravé ořechové, kdyby se při dekorování něco nestalo. Jelikož jsme se umístily na sedmém místě a onen hřebec na osmém, museli jsme si při stužkování stoupnout vedle sebe. Vraník začal neuvěřitelně ržát, stoupat si na zadní. Naštěstí to dopadlo dobře. Hřebec kolbiště opustil a my jsme si mohli v klidu vychutnávat čestné kolečko... ;o)
Další disciplína, které jsme se účastnily byla jízda zručnosti. Tentokrát jsem přesně věděla, co a kde mám dělat. Byla to celkem legrační úloha. Začala prokličkováním mezi kuželi bez třmenů, pokračovala jízdou v dámském sedu (velký kruh), následovala kolotočem, skočením překážky. Tady nemohu opomenout událost, která Vás jistě pobaví. Překážku jsme si najely z opačné strany a v obratu se setkaly ještě s hejnem slepic, které se nám pletlo pod nohama. Vyvázly kupodivu bez zranění. Komentátor tuto příhodu označil jako "souboj se slepicí" a publikum se začalo nehorázně smát :oD. Dívím se, že nás za to nediskvalifikovali, ale bylo zřejmě vidět, že se podobné akce účastním prvně ;o) Závěr úlohy vypadal takto: dojet k překážce, slézt z koně, skočit ji tam a zpátky, nasednout, dojet k porotě a nějak "neobvykle" sesednout. Náš "výkon" byl ohodnocen sedmým místem. Netuším z kolika koní, ale vím, že jsme nebyly poslední ;o)
Byly to opravdu skvělé závody, na které se jen tak nezapomíná! ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Starshinecka Starshinecka | Web | 18. dubna 2008 v 15:22 | Reagovat

Týjo, 7má, to je dobrý =)

2 Bára Bára | E-mail | 29. dubna 2008 v 11:27 | Reagovat

No tak už aby taky přišly první závody s Wendy :o)

3 zuzunka zuzunka | 8. května 2008 v 8:35 | Reagovat

jj a já z tajfíkem taky nějakej ten parkurek už jednou jsme se umístili na 5 místě z devíti. no byl to můj první závod. :):):):)

4 Arwen Shadowrax Arwen Shadowrax | 4. června 2008 v 13:27 | Reagovat

:o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama