Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Květen 2008

Aaron

28. května 2008 v 22:01 | arwen shadowrax |  °Fotogalerie koně°
Tady jsou ty slibované fotečky z travnatého výběhu :o)

Bílí koně (nejen Starokladrubští) ;o)

18. května 2008 v 18:20 | arwen shadowrax |  Koně všeobecně
Říká se, že bílí koně se ve stádě často stávají oběťmi "šikany". Toto chování mají v sobě zakořeněné od dob, kdy se ještě volně toulali po loukách, lesích, atd. Světle zbarvení členové stáda byli vidět na dálku a mohli tak snadno přilákat šelmy či jiná nebezpečí, která koním hrozila.
Z toho pramení i tvrzení, že se bílí koně hodně válejí. Snaží se totiž "maskovat", aby tak lépe zapadli do stáda a zároveň se vyhli predátorům. To mohu jen potvrdit. Wendy se také velmi válí a to především v boxe - ve svých výkalech. To je potom opravdu "lákavé" takového koně čistit. Naštěstí dnes už existují přípravky, které jsou mnohem účinnější a rychlejší, než použití obyčejné vody a houby, takže je čištění o mnoho snažší.
Zrovna dnes, v tom příšerném deštivém počasí, se Wendy vyválela ve výběhu, takže byla celá od bahna. K tomu ještě neuvěřitelně zmokla, takže nám nezbylo nic jiného, než vzít hadici a kobylku osprchovat od hlavy, až k patě. Velmi se jí to líbilo. ;o) Hodili jsme na ni odpocovačku, a když oschla, vypadala konečně zase jako kůň a ne prasátko. ;o)

NAŠE ARKÁDA :o)

11. května 2008 v 20:53 | arwen shadowrax |  Videa
Toto je video, které jsem vytvořila o naší Arkádě. Tak nějak shrnuje nejpodstatnější části jejího života od doby, co ji máme. Snad se Vám bude líbit:


Aaron poprvé venku

11. května 2008 v 20:22 | arwen shadowrax |  °Fotogalerie koně°
Tak jsme Aarona minulý týden poprvé pustili ven. Museli jsme ale kvůli bezpečnosti jít do nejbližšího výběhu. Ten však, co se týče fotografického hlediska, není úplně ideální. Další foky ale budou již z travnatého prostředí a tudíž i o něco hezčí.
Aaronek si svou volnost patřičně užíval! Ostatně, podívejte se sami:

Wendy narozeniny!!! :o)

4. května 2008 v 22:08 | arwen shadowrax |  >>Aktuality<<
Dnes 04.05. oslavila Wendy své 6. narozeniny. Mám to před očima stejně, jako před 5,5 roky, kdy jsem ji poprvé uviděla v tom tmavém boxe. Byla opuštěná, nevrlá a nechovala žádný respekt vůči lidem (více si můžete přečíst zde). Jj, po přívozu domů to s ní byla opravdu dřina... první rok byl nejtěžší. Ale všechna ta trpělivost a odhodlání, za které nejvíc musím poděkovat naší mamce, stála opravdu za to! :o)))
Dneska je z Wenduly "hrdá princezna", která se nám veškerou péči a lásku snaží 100 násobně oplatit.. :o)
Nezbývá mi, než jí popřát do dalších let pevné zdraví a spokojenost. Máme Tě rádi! :o))) :o* ;o)