Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Bílí koně (nejen Starokladrubští) ;o)

18. května 2008 v 18:20 | arwen shadowrax |  Koně všeobecně
Říká se, že bílí koně se ve stádě často stávají oběťmi "šikany". Toto chování mají v sobě zakořeněné od dob, kdy se ještě volně toulali po loukách, lesích, atd. Světle zbarvení členové stáda byli vidět na dálku a mohli tak snadno přilákat šelmy či jiná nebezpečí, která koním hrozila.
Z toho pramení i tvrzení, že se bílí koně hodně válejí. Snaží se totiž "maskovat", aby tak lépe zapadli do stáda a zároveň se vyhli predátorům. To mohu jen potvrdit. Wendy se také velmi válí a to především v boxe - ve svých výkalech. To je potom opravdu "lákavé" takového koně čistit. Naštěstí dnes už existují přípravky, které jsou mnohem účinnější a rychlejší, než použití obyčejné vody a houby, takže je čištění o mnoho snažší.
Zrovna dnes, v tom příšerném deštivém počasí, se Wendy vyválela ve výběhu, takže byla celá od bahna. K tomu ještě neuvěřitelně zmokla, takže nám nezbylo nic jiného, než vzít hadici a kobylku osprchovat od hlavy, až k patě. Velmi se jí to líbilo. ;o) Hodili jsme na ni odpocovačku, a když oschla, vypadala konečně zase jako kůň a ne prasátko. ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama