Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Trénink a závody v JK Mělník

16. července 2008 v 12:43 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Dne 11.07. jsme vyrazili do Mělníka. S panem Mestenhauserem jsme se domluvili, že si dáme trénink a potom, když to nebude nějaká tragédie ;o) bychom se já a sestra zúčastnily závodů.

Bylo fakt šílené vedro. Na jízdárně jsem si připadala jako na arabské poušti a byla zpocená ještě dřív, než jsme začaly vůbec něco dělat. Když opomenu to příšerné horko, byl trénink v pohodě. Wendula se chovala, jako by tam byla doma a ani se nevztekala, když jsem jí bránila v chůzi za Chelsinkou. Vyzkoušely jsme si parkur. Trochu jsem se obávala oxeru, pod kterým byla tmavá skvrna od vysichající louže. Kobyla ho ale v pohodě zdolala, jakoby tam vůbec nic nebylo.
Opět se naše hodina neobešla bez vtipných poznámek. Bylo mi při zastavování řečeno, že bych klidně mohla na Mistrovství v břišních tancích :oD
Po tréninku byly koně úplně mokří. Daly jsme je do stínu a šly si trochu odpočinout před závodem. Mamka nám donesla iontový nápoj, který jsme do sebe otočily snad během 30 sekund.
Na opracoviště před závodem jsme dorazily asi 10, max. 15 minut před začátkem závodu. Dozvěděla jsem se, že jedu jako 2. a docela jsem se radovala, že to budu mít rychle za sebou. První startující měla parkur úspěšně překonaný a teď jsem byla na řadě já. Pozdravila jsem rozhodčí, a když mi "zacinkali", pobídla jsem koně do cvalu. Tentokrát byl parkur na můj vkus v některých pasážích docela náročný na obraty. Na druhou stranu bylo ale jen 14 skoků a ne 16, jako v minulé soutěži, které jsme se zde účastnily. První překážku jsme úspěšně překonaly. Potom přišla 2., 3. a 4. - nešťastný oxer, pod kterým byla ta skvrna od louže. Wendula jela, jela, už se skoro odrazila, ale potom si to rozmyslela a skok vyhla. Byl přece úplně jiný, než když jsme ho skákaly při tréninku... ;o) Najely jsme si tedy oxer znovu a úspěšně ho překonaly. Potom nadešel skok č. 5 - hodně barevný a rozmanitý, na který se kobyla dost kroutila, a kdybych včas nezareagovala, určitě by ho nepřekonala. Zbytek parkuru už byl až na pár chvil úplně v pohodě.

Po vyhlášení vítězů, jsme koně odvedly k přepravníku a připravily je k odjezdu. Nastoupily hned na první pokus, stejně jako ráno. Po příjezdu domů jsme je vykoupaly a na chvíli pustily do výběhu, aby oschly. :o) Bylo vidět, že jsou rádi, že jsou zpátky doma. Klusaly a předváděly se a i po velmi náročném dni vypadaly spokojeně :o)
Fotečky: (opět jen mě a Wendy, ptž sestra si nepřeje být zveřejňována )
Zahřívací kolečko. Pak přišly i vyšší překážky
Správný arab - v každé situaci vysoko nesený ocas
Takhle vypadá unavený kůň po práci:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Léňa Léňa | E-mail | Web | 26. července 2008 v 8:46 | Reagovat

Ahoj helee ty jezdíš na Mělníku?? já bych  tam chtělqa začit chodit jezdit a proto bych ráda věděla jaké to tam je ataaak mno :-) ...ten pán mi napsal že tam máme zavolat a že si dohodnem kdy se mám přijet podívat tak jsem zvědavá :-) prosiim odepiš...zatím ahoj LENKA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama