Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Hobby festival JK Mělník

1. listopadu 2008 v 20:25 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Ve dnech 11. a 12. 10 se na Mělníku konal hobby festival. Účastnila jsem se ho i já s Wendy a Míša s Chelseou (o které vlastně nesmím vůbec mluvit, takže nečekejte, že se v následujícím článku objeví).


První den jsem s Wendy jela 2x stejný parkur na výšce 70 cm. První fáze nebyla nijak náročná, ale v druhé fázi jste měli několik alternativ skoků (např. můžete si vybrat mezi III - vodní příkop nebo III - bedna či III - kolmák). S mladým koněm jsem si ale nemohla dovolit skákat velký vodní příkop či ošklivou bílou bednu (tzv. Lego, jak jsme tento skok nazvaly), proto jsem musela zvolit lehčí skoky, za to pro mě naprosto příšerný obrat! Všichni koně se do něj bez větších potíží vešli, jen já měla prostě problém.
Při samotném parkuru jsem tedy vsadila na náhodu a daný obrat zkusila projet, ale bohužel nám to nevyšlo. Asi jsem byla příliš nervózní nebo nevím, co se stalo, ale Wendy před překážkou zastavila a následně - aby mi vyhověla - ji skočila, což způsobilo poboření celého skoku. I přesto mi udělala velkou radost, že se snažila splnit, co jsem po ní žádala!
V příštím startu jsme jely ještě o něco lépe a onen krkolomný obrat jsme si trochu zajely a otočily ho kolem jiné překážky. To se nám povedlo velmi dobře a frčeli jsme k cíli - na poslední překážku. Po jejím překonání následovala vlna radosti!
O to větší potom byla, když nás o chvíli později volali k dekorování. Svojí poslední jízdou jsme vybojovaly krásné 3. místo!!! :o))) Na prvním a druhém skončil hyperaktivní poník. ;o) Navíc, když to vezmu technicky, jsme byli vlastně první, protože výška 60 a 70 cm se hodnotila dohromady a slečna s rychlým poníkem jela 60 cm. Měla jsem ohromnou radost, protože i přes děsivou mlhu, která odrána vládla celému kolbišti, jsme podaly opravdu skvělý výkon! :o)))

Další den jsem se přihlásila do výšky 70 a 80 cm. Na 70 se nám dařilo podobně, jako včera a vybojovaly jsme tak 5. místo! :o)
V následujícím parkuru 80 cm jsme si vedly ještě o něco lépe, ale přestože jsme šly čistě, ve výsledkové listině jsme se objevily na 9. místě z 15 koní. Náš parkur se totiž hodnotil dohromady s parkurem na výšce 90 cm, kam se hlásili převážně zkušení koně, se kterými jsme se nemohly rovnat. V druhé fázi si totiž vybírali těžší skoky (velký vodní příkop, bedna...) a tím si zkrátili trať parkuru, což způsobilo, že měli o pár desítek vteřin lepší čas.
Nicméně jsem byla opravdu spokojená a nadšená! :o))) Tento víkend byl velkým zadostiučiněním pro mě, mojí mamku a lidi, kteří se mně a Wendy věnovali! :o))) Moc Vám všem děkuji! :o)

Pár foteček (vytvořené z videa):
Sobota 11.10.:

Výlet do vinic před parkurem ->


Dekorování ->

Čestné kolečko ->

Ne, vůbec nebyla mlha!
Neděle 12.10.
Počasí bylo o něco lepší :o)

Čekání na start ->
Nájezd na první skok ->


Dekorování ->
80 cm:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte raději parkur nebo drezuru?

Parkur! 63.6% (7)
Obojí stejně. 27.3% (3)
Drezuru! 9.1% (1)

Komentáře

1 Bára Bára | E-mail | 4. listopadu 2008 v 19:35 | Reagovat

Ahojky Dádo, musím vás s Wendy moc pochválit, udělaly jste opravdu velký pokrok. Jste šikulky a jsem ráda, že vám to skáče a rozumíte si! Já to vždycky říkala, že Wendy je šikulka :o) měj se krásně! B.

2 Arwen Shadowrax (admin) Arwen Shadowrax (admin) | 4. listopadu 2008 v 21:18 | Reagovat

Bára: Ahoj Báro! :o) Díky za komentáře! :o) Závěrečná věta:  "Tento víkend byl velkým zadostiučiněním pro mě, mojí mamku a lidi, kteří se mně a Wendy věnovali! :o))) Moc Vám všem děkuji! :o)" byla i na Tebe, takže doufám, že sis to uvědomila! ;o) Moc jsi mi s Wendy pomohla, hlavně ten začátek, vím, že to bylo občas určitě o nervy! ;o) Z Wendy mám radost (i když občas uděláme nějakou tu "botu"), ale pořád je co zlepšovat (spíš teda na mně, než na koni ;o))!

Koukala jsem, že jste byli fotit u Poláků na Hubertu. Lucka prý chytila lišku... Nejela tam náhodou Anička? ;o)

A co fotky? Ozval se někdo, že má zájem?

Zatím se měj hezky a odepiš, pa :o)

3 Bára Bára | E-mail | 9. listopadu 2008 v 20:00 | Reagovat

Ahoj Dádo, tak to jsem si neuvědomila :o))) ale díky a jestli Ti aspoň jedna věc k něčemu ode mě byla dobrá, tak jsem ráda a mělo to tím pádem smysl. A o nervy to fakt nebylo, to se neboj :o) Zlepšovat je pořád co na každém z nás - to je na celý život :o) trošku uvažuju o tom, že zase začnu jezdit trénovat, měla jsem pauzu, řešila jsem jiný věci a teď bude zase čas... tak uvidím jak se to vyvrbí :o)

Na hubertu Romča fotil, o fotky je celkem zájem, tak máme radost. Anička tam byla. A byli jste za Aaronkem o víkendu? Pa pa a zdravím, B.

4 zandula-simula zandula-simula | E-mail | 10. ledna 2009 v 21:32 | Reagovat

Ahoj, prodimtě z tohoto festivalu máš fotky jenom sebe nebo i ostatních jezdců? Já jsem tam byla, ale mamka neumí fotit, takže třeba se mě snažila vyfotit nad překážkou, ale vyfotila jen překážku, protože mě nestihla.

5 zandula-simula zandula-simula | E-mail | 10. ledna 2009 v 21:37 | Reagovat

Jo a ještě jestli víš o nějaké výsledkové listině, to nemůžu nikde najít.

6 Arwen Shadowrax (admin) Arwen Shadowrax (admin) | 11. ledna 2009 v 18:56 | Reagovat

ahojky. nn, mám fotky jen mě, ségry a mojí kamarádky, co tam s námi jela. Navíc to nejsou normální fotky, ale výtvory z videa... Já taky sháním nějaké normální fotky a nikde nic není... :o(

jinak co se týká výsledků, najeď na www.jkmelnik.cz a tam máš adresu, na kterou když napíšeš, tak ti pošlou výsledky z jakéhokoliv závodu. Oni to mají teď nějaký rozbitý, takže to posílají jen e-mailem...

7 zandula-simula zandula-simula | 11. ledna 2009 v 19:12 | Reagovat

Já taky hledám a nikde nemůžu najít :( Výstedky jsem hledala na strankach jk mělník, ale nikde jsem je nemohla najít, tak už vím proč :)

8 Denisa(10 let) Denisa(10 let) | 2. dubna 2012 v 17:02 | Reagovat

Ahoj,je to kálý,je mi 10 let a skáču na závodech 1 m

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama