Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Hobby parkur Mělník - 28. 10. - konec sezóny

22. prosince 2008 v 17:11 | arwen shadowrax |  Akce s koníky '08
Dne 28.10. 08 jsme se vydali na poslední závody tohoto roku. Tentokrát jsme s sebou vzali i naši stájovou kolegyni Elišku s kobylkou Carbidou.


Ten den se na Mělníku konal tzv. Hobby festival, což znamená, že ráno se pořádají neoficiální drezurní závody a po nich parkurové.
Dorazilo opravdu hodně účastníků (do parkuru se přihlásilo 150 dvojic) a to i přesto, že bylo nevlídné počasí.
Na opracovišti to bylo o život doopravdy a ne jak vždycky říkám jen tak z legrace.
Opohybování koní probíhalo vedle drezurního obdélníku, kde se jely drezurní úlohy. Musím přiznat, že mi těch soutěžících bylo docela líto. Na své úlohy neměli zrovna klid a mezi parkuráky, kteří kolem nich kroužili v zuřivých tempech se určitě museli obávat o své zdraví (a nebyli jediní ;o)) . Když jsem si pouštěla video z opracoviště, které pořídila mamka, ozýval se ze všech koutů křik: "Dvojka!", "Pozor!" "Jednička!", "Uhněte!" a do toho: "A - vjezd pracovním klusem, X - stát, nehybnost, pozdrav", apod... Byl tam šrumec jako na Václaváku!
Nemohla jsem Wendulu ani pořádně procválat, ptž. mi neustále někdo křižoval cestu. Skočila jsem si s ní zhruba 5 skoků, které jsem považovala za nejtěžší a pak jsme s holkama raději opustily prostor, aby nás někdo nesrazil. To se mi málem stalo, když mi při překonávání bedny vjel do dráhy jiný jezdec. Naštěstí jsme se o fous vyhli, ale bylo to dost nepříjemné.

O chvíli později začaly závody samotné.
Nejprve parkur 60 cm:
Na start z našeho týmu ;o) šla jako první Míša s Chelseou. Podaly hezký výkon, ale na dekorování to nestačilo. Potom šla Eliška s Carbidou. Jely opravdu moc pěkně a v dobrém čase. Není proto divu, že si tím vybojovaly druhé místo!
Já jsem se poté účastnila parkuru na výšce 70 cm. Wendy šla hezky, ale odmítla mi poslušnost na předposledním skoku druhé fáze - bílé bedně, kterou mi na opracovišti bez problémů skočila. Ani na druhý pokus jsme ji nepřekonaly a tak nás bohužel diskvalifikovali. Trochu mě to naštvalo, ale co můžu dělat. Koně jsou jen koně, a když si něco doopravdy zamanou (zvláště pak arabové ;o)) člověk s nimi nehne... Navíc se Wendy na většině závodů opravdu snažila, tak jí to pro jednou mohu odpustit, ne? ;o)
Startovala jsem i na výšce 80 cm. Parkur jsme dokončily se 4 tr. body.
Eliška s Carbidou šly čistě, ale přesto jim dekorování o fous uniklo.

Po skončení závodu jsme koně naložili a vydali se zpátky do stáje.

Byla jsem ráda, že už je sezóna 2008 zdárně za námi, a že teď nastane trocha klidu a odpočinku jak pro nás, tak pro koně.


Pár fotek (z videa):

Eliška & Carbida
Já & Wendy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 denca denca | Web | 31. prosince 2008 v 17:46 | Reagovat

Podivate se nekdo na muj novy blog? Nemam tam toho moc, ale chtela bych aby jste se tam podivali

Jinak mas pekny blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama