Zákaz kopírování jakéhokoliv článku či fotografií bez souhlasu autora! Porušování autorských práv je trestné!

Ohlédnutí za rokem 2008

14. ledna 2009 v 17:59 | arwen shadowrax
V minulém článku jste se dozvěděli, že jsme závody v JK Mělník oficiálně ukončili jezdeckou sezónu. Na koních už se začala projevovat únava z celého roku, kdy tvrdě trénovali a na nás jezdcích také ;o)
Protože už se nám po trénování a závodech začalo docela stýskat, dovolte mi zavzpomínat na sezónu 2008:

Na sklonku zimy jsme začaly s našima kobylkama chodit po období klidu na jízdárnu. Poté přišly první závody této sezóny a první prověření toho, jak se naše tréninky s Wendy vyplatily. Přineslo to své ovoce a velkou radost.
S jednou bývalou kolegyní ze stáje jsme se domlouvaly, že vyrazíme někam na soustředění. Zůstalo to však na mrtvém bodě. S mamkou jsme přemýšlely, kam by mě vyslala samotnou a mě ihned napadl Mělník, kde jsem dělala v roce 2003 ZZVJ. Jela jsem tam tehdy na třídenní soustředění, kde mi pan Mestenhauser pomohl vypilovat některé nedostatky a já z konečného výsledku byla přímo nadšená.
Po pár dnech, kdy jsem měla soustředění domluvené, z Míši vypadlo, že by chtěla jet taky. Po rozmluvě s majitelkou Chelsei a panem Mestenhauserem směla jet Míša také.

Ještě před odjezdem na Mělník se v Jirčanech konaly hobby závody. Zařekla jsem se, že po minulé zkušenosti už tam nepůjdu, ale sestra mě přemluvila a nakonec jsem se parkurů zúčastnila. Bohužel pro mě skončily držkopádem…

Pár dní po těchto závodech jsme se s koňmi vydali na Mělník. Pamatuji si, jak jsem si tam první dva dny připadala jako největší začátečník a blb. Všechno chce ale svůj čas. Další dny už to bylo jen lepší a lepší. Já, Míša i naši koně jsme udělali velký pokrok. Není divu, že jsme se na Mělník ještě několikrát vrátily.
Užily jsme si tam časy velké srandy, kdy jsme se například fotily v "boudě" rozhodčích drezury a dělaly nejrůznější xichty nebo jely drezurní úlohu bez koně; ale i časy ne zrovna jednoduché.
Ale přestaňme už mluvit o tréninku a přejděme k "praxi" ;o).

Celkem jsme se s Míšou účastnily devíti závodů na různých místech a přivezly si celkem 10 stužek a několik krásných věcných cen. O hmotné výhry tady, ale ani tak nejde (to je spíše pro ty, kteří stále pochybují o našich schopnostech), jako o zkušenosti, soužití jezdce s koněm a jejich společné radosti ze závodění. To je pro mě k nezaplacení!!! :o)

Kromě jezdeckých úspěchů se nám podařilo i několik chovatelských. Mezi ten nejzásadnější určitě patří přijetí našeho Aaronka do testační odchovny v Písku. Byli jsme ho už několikrát navštívit. Pěkně roste a sílí a rozhodně se tam mezi dalšími 17 - ti hřebečky nenudí. :o)

Nyní mají koně klid. Spokojeně si chodí do lesa, odpočívají ve výbězích a užívají si zimního klidu. S námi jezdci je to obdobné. Ale jsme to pořád my, kdo o ně i přes kruté mrazy musí stále pečovat, brát je na vyjížďky a procházky, vybírat jim z kopyt a kontrolovat jejich zdravotní stav. To vše, i když nás zebou ruce a nohy a byli bychom raději zalezlí doma v teple.

Už aby ta zima byla za námi!…
Nicméně, jsem velmi zvědavá, co nám přinese rok 2009. Čeká nás spousta důležitých úkolů, jako například obsednout Arwen, apod. Možná se prvně s Wendy zúčastníme oficiálních závodů, možná se podíváme i na jiná kolbiště, než na která jsme dosud jezdili, ale třeba situace nebude příznivá a my se podíváme leda do lesa. Nikdo neví, co si na nás osud chystá… Zbývá jen nechat se překvapit a doufat, že vše proběhne v klidu a hlavně ve zdraví! :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ..SMiLey.. ..SMiLey.. | Web | 14. ledna 2009 v 18:08 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama